Prowadzenie imprez plenerowych [wideo]

Prowadzenie pikników rodzinnych. Zwykle podczas takich imprez jest mnóstwo atrakcji dla dzieci jak i dla dorosłych. Konkursy dla dzieci i dla dorosłych są ważnym elementem pikniku rodzinnego. Przydaje się spora ilość nawet drobnych gadżetów, które będą nagrodami w tych konkursach prowadzonych przez konferansjera.

Media

Za wykonanie określonego zadania (np. marketingowego, czyli podanie danych osobowych ze zgodą na przetwarzanie) uczestnicy pikniku mogą otrzymać kupony do zrealizowania w strefie gastronomicznej. Może być to na przykład kiełbaska lub karkówka z grila oraz napoje typu piwo, soki. Atrakcjami mogą być: malowanie twarzy, zabawy z klownem, kącik z kolorowankami, balony, zjeżdżalnia plenerowa, byk rodeo, tor z samochodami elektrycznymi dla dzieci.

Imprezę uatrakcyjnić może również pokaz trialu rowerowego np. w wykonaniu Krystiana Herby, który jest rekordzistą w Księdze Guinnesa.

Natomiast jeśli impreza jest organizowana przez salon samochodowy to wskazane są konkursy zwązane z daną marką, np. jazda precyzyjna samochodem przez tor przeszkód. Prowadzeniem konkursów i generalnie całą komunikacją zajmuje się konferansjer.