Próbki głosu lektorskiego [mp3]

Opublikowano w Lektor radiowy & filmowy

Realizuję nagrania lektorskie w języku polskim oraz angielskim. Wyceny nagrań głosowych dokonuję indywidualnie, drogą mailową po otrzymaniu charakterystyki tekstu oraz przeznaczenia nagrań. Muszę przyznać, że z ciekawszych rzeczy jakie realizowałem, było czytanie na żywo w kinie dialogów podczas projekcji filmu Eastalgia.

Czytaj dalej ...

Nagrania głosowe (lektorskie)

Opublikowano w Lektor radiowy & filmowy

Głos męski o ciepłej barwie to elegancka wizytówka nowoczesnej firmy. Jednocześnie to taki głos, który przyciąga uwagę i którego chętnie słuchamy. Głos do Twojego nagrania musi odpowiednio brzmieć, aby przekaz był jasny i zrozumiały. Dlatego warto pamiętać, że tekst profesjonalnie przeczytany przez doświadczonego lektora lepiej trafi do słuchaczy, a cały przekaz będzie łatwiej zrozumiany. Odpowiednia intonacja i interpretacja tekstu to również warunek lepszego dotarcia do odbiorców, jak również podstawa wzbudzenia pozytywnych emocji wśród słuchaczy.

Czytaj dalej ...

Ceny nagrań lektorskich

Opublikowano w Lektor radiowy & filmowy

Jak zapewne się domyślasz, ceny nagrań lektorskich zależą od kilku czynników. Najważniejsze z nich to ilość tekstu do naczytania, zasięg emisji materiału dźwiękowego/wideo, język polski/angielski. Dlatego też ceny nagrań głosowych ustalane są indywidualne do każdego zlecenia.

Czytaj dalej ...

Dziennikarz

Opublikowano w Kto

Tu zaskoczenia nie będzie - dziennikarskie doświadczenie pchnęło mnie w stronę konferansjerki. Właśnie tak. Najpierw w radio zdobywałem szlify, ale przy tej okazji muszę przyznać, że telewizja również daje sporą radość i czuję się swobodnie przed kamerą. Myślę, że dzięki temu lubię interakcję z publicznością oraz improwizację :)

Chcesz się przekonać? Zapraszam do współpracy!

Czytaj dalej ...

Audiodeskrypcja - dźwiękowy opis obrazu

Opublikowano w Lektor radiowy & filmowy

Audiodeskrypcja pomaga osobom niewidomym w odbiorze sztuki wizualnej, malarstwa, filmu, spektaklu teatralnego, itp. Audiodeskrypcja ma zastosowanie m.in w muzeach, galeriach, produkcjach audiowizualnych, teatrze, widowiskach sportowych, telewizji, itp. W filmie przybiera postać dodatkowej ścieżki dźwiękowej pomiędzy np. dialogami. Audiodeskrypcja opisuje takie wizualne elementy kompozycji obrazu (np. filmowego) jak: inscenizacja, scenografia, gra aktorów, kostiumy, barwy i światło, których osoby niewidome nie są w stanie samodzielnie zobaczyć. Krótko mówiąc, audiodeskrypcja pomaga osobom niewidomym wyobrazić sobie to czego nie mogą zobaczyć.

Czytaj dalej ...